Turniej Sokolika Stary Sącz

W dniach 7-8.06.2014 r. wzięliśmy udział w międzynarodowym turnieju Sokolika Stary Sacz. Ten bardzo mocno obsadzony turniej rozpoczęliśmy z drużyną gospodarzy Sokolika Stary Sącz wygrywając pewnie 4:0. Następnie trafiliśmy na jednego z faworytów - drużynę Arki Gdynia. Po bardzo dobrym meczu przegrywamy pechowo 0:1 marnując dwie100 % sytuacje oraz trafiając 2 razy w poprzeczkę. Kolejne mecze to również nasza dobra gra i zwycięstwa z Zagłębiem Sosnowiec 2:0, 5:0 z Dunajcem Nowy Sącz i 3:0 z drużyną Vranov. W międzyczasie po bardzo wyrównanym meczu walki remisujemy z Wisłą Kraków 0:0. Kolejny mecz to potyczka z późniejszym triumfatorem turnieju FCBarcelona Esccola Varsovia. Przegrywamy ten mecz gładko 0:4 i niestety coraz bardziej było widać, że gra w ponad 30 stopniowym upale daje się chłopcom we znaki. Po tym meczu zeszło z chłopców powietrze i po słabej grze w 2 ostatnich meczach przegrywamy ze zwycięzcą tegorocznej edycji o puchar Tymbarku FC Wrocław Academy 1:3 i Czernomorcem Odessa 0:2. Wówczas tego jeszcze nie wiedzieliśmy, ale remisując choć jeden z 2 ostatnich meczów awansowalibyśmy do grupy złotej turnieju. Niestety tak się nie stało i następnego dnia przyszło zagrać nam o mistrzostwo grupy srebrnej. Znów nasza gra wyglądała dobrze i poza jednym słabszym meczem, który zremisowalismy, dosyć pewnie wygrywamy pozostałe mecze i wygrywamy grupę srebrną zajmując ostatecznie 11 miejsce.

W drugim dniu turnieju gościem specjalnym był reprezentant Polski Mateusz Klich, z którym można było zrobić sobie zdjęcia i dostać na pamiątkę zdjęcie z autografem. Chłopcy mogli również wziąć udział w wielu konkursach sportowych oraz mogli skorzystać z takiej atrakcji jakim była zabawa w Parku Linowym Ablandia. Trzeba podkreślić również wzorową organizację turnieju i chcieliśmy podziękować organizatorom za zaproszenie i pogratulować tak wspaniałego turnieju.

Mimo dość odległego miejsca trzeba uznać ten turniej za bardzo udany. Z różnych przyczyn z pierwotnego składu wypadło nam 3 zawodników a bilans meczów z tak silnymi rywalami czyli 8 zwyciestw, 2 remisy i 4 porażki wygląda bardzo przyzwoicie.

Dzień I

ŁKS - Sandecja Nowy Sącz 3:1 Mirowski, zawodnik testowany 2

ŁKS - DJUSSZ Odessa UA 2:1 Lambrecht, Pilarz

Skład:

Alan Kułakowski, Szymon Mirowski, Adam Olczak, Alan Sosnowski, Sewer Rumas, Artur Kuliński, Hubert Pilarz, Igor Lambrecht, Krystian Siniarski, Adam Kubczak, Aleksander Matczak, zawodnik testowany

Tabela Końcowa Grupy Srebrnej

1. ŁKS Łódż 13 pkt