Biało-Czerwono-Biali Weseli-Smutni-Weseli czyli nasz turniej

W niedzielę 22 września odbył się ŁKS Cup 2013. Pierwszy turniej na ŁKS od wielu lat. Zorganizowali go rodzice Rocznika 2004 przy wsparciu wielu instytucji. Należałoby zacząć ten felietonod ogromnego podziękowania dla gigantycznego wysiłku komitetu organizacyjnego czyli Panów Olczaka, Kulińskiego, Kosyla a także innych rodziców, działaczy i przyjaciół drużynyzaangażowanych w to przedsięwzięcie, które pomimo braku doświadczenia w organizacji tego typu imprez okazało się bardzo udane. Wrażenie robiły nagrody, medale, puchary, organizacja rozgrywek, zabezpieczenie, wyżywienie, zaproszeni goście wśród których był, pełniący honory wręczającego nagrody PanJacek Ziober. Bardzo dziękujemy też drużynom, które nas odwiedziły za sportową walkę, wysokie umiejętności oraz bardzo sprawnąwspółpracę z organizatorami.

Jeśli chodzi o sportową stronę to szczególnie dobrze ten turniej rozpoczęła drużyna ŁKS 1.W fazie grupowej wygraliśmy wszystkie mecze. Wderbach Łodzi odnieśliśmy zwycięstwo z Widzewem 3:0. Po rozgrywkach w grupachmieliśmy najwyższą ilość punktów w całym turnieju (15 pkt.) oraz stosunek bramek10-1. Pozwalało to z optymizmem spojrzeć na dalsze spotkania. W półfinale spotykamy się jednak z drugim zespołem Grupy II - reprezentującą województwo Mazowieckie Unią Boryszew z Sochaczewa.Niczego nie ujmując naszym rywalom, gdyż Unia to znany nam bardzo silny zespół, ale nie można inaczej opisać tego meczu jak pasmo nieszczęść, pomyłek i zwyczajnego pecha. Tracimy dość szybko bramkę, która nie powinna paść, nie wykorzystujemy kilku stuprocentowych sytuacji oraz nie strzelamy karnego! Ostatecznie to nasi rywale po bardzo mądrej i skutecznej grzecieszą się z finału oraz zwycięstwa w całym turnieju (jeszcze raz ogromne gratulacje) nam zaś pozostaje cieszyć się z uratowania honoru Województwa Łódzkiego i zajęcia trzeciego miejsca. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza otrzymał Alan Kułakowski.

W turnieju debiutowaliśmy w nowych strojach z logotypami naszych sponsorów. Wspiera nas aż 5 firm!Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i... do zobaczenia za rok na ŁKS Cup 2014!

Kliknij na więcej aby zobaczyć klasyfikację generalną oraz zdjęcia wszystkich drużyn z turnieju.

Klasyfikacja Generalna:

Łks